سرمایه پرس

کد خبر: ۳۹۸
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۵
معاون اول رئیس‌جمهور :
جهانگیری : در برخی نهادها می گویند که حقوق ها و پرداخت ها را کاهش داده ایم اما زمین و تسهیلات به مدیران می دهند. اینها نیز مصداق پول دادن است و باید مقررات شورای حقوق و دستمزد در هر گونه پرداخت رعایت شود.
سرمایه پرس - معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه هر جریان سیاسی که مخالف و منتقد دولت است، می‌تواند در نهایت آزادی و آرامش به انتقاد بپردازد، تصریح کرد: کارنامه دولت تدبیر و امید در بخش‌های مختلف کارنامه‌ای درخشان و قابل دفاع است.

 اسحاق جهانگیری  امروز (دوشنبه) در نشست معاونین امور مجلس دستگاه های اجرایی با اشاره به فضاسازی‌های برخی جریان های مخالف دولت اظهار داشت: در حال حاضر برخی از گروه های سیاسی منتقد دولت به دنبال نقد سازنده و دریافت پاسخ از دولت نیستد بلکه هدفشان از مخالفت، تخریب دولت است. 

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه هر جریان سیاسی که مخالف و منتقد دولت است می تواند در نهایت آزادی و آرامش به انتقاد بپردازد، تصریح کرد: کارنامه دولت تدبیر و امید در بخش های مختلف کارنامه ای درخشان و قابل دفاع است و اگر شرایط کشور در سال 92 با وضعیت فعلی مقایسه شود آن وقت شاخص های ممتاز عملکرد دولت مشخص خواهد شد.

جهانگیری با اشاره به اینکه برخی سایت ها و رسانه‌ها به صورت مستمر علیه دولت به انتشار تیتر و مطالب مختلف اقدام می کنند، خاطرنشان کرد: ممکن است مشاهده این گونه تیترها باعث دلسردی برخی مدیران شود اما باید توجه داشته باشیم که این رسانه ها نمایندگان گروه های مختلف سیاسی نیستند که در مورد ضعف دولت به اتفاق نظر رسیده باشند بلکه اکثر این رسانه ها از یک جا تغذیه می شوند و ماموریت دارند که علیه دولت بنویسند.

اعضای دولت در سیاست‌های کلان همسو هستند
معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه اعضای دولت در سیاست های کلان تعیین شده همسو هستند، ادامه داد: سیاستی در برخی رسانه ها تنظیم شده تا در گزارش های آنها اختلاف نظر و چند صدایی از دولت منعکس شود و به گونه‌ای برنامه ریزی شده که می‌خواهند وانمود کنند در درون دولت اختلاف نظر وجود دارد. این در حالی است که اعضای دولت در جهت گیری ها و سیاست های کلان کاملاً‌ هماهنگ هستند. 

وی با تاکید براینکه برخی از اقدامات دولت در سه سال اخیر شاهکار است و باید بصورت جدی درخصوص آن اطلاع رسانی شود، از رسانه ملی به دلیل انتشار اخبار مربوط به عملکرد دولت در هفته دولت قدردانی کرد و گفت: اطلاع رسانی از کارهای مثبت انجام شده توسط دولت می تواند در اعتماد مردم به کارآمدی نظام موثر باشد.

به خاطر امروز، آینده کشور را به خطر نمی اندازیم
معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: برخی افراد تصور می کنند که اگر دولت را ناکارآمد و ضعیف نشان دهند به معنای کارآمد جلوه دادن بخش های دیگر نظام است. اما در حقیقت اداره امور کشور بر عهده دولت است و زمانی که دولت مقتدر باشد، نظام نیز در نظر مردم کارآمد جلوه می کند.

وی با تاکید براینکه دولت به خاطر مسائل امروز جامعه، آینده کشور را به خطر نمی اندازد، تصریح کرد: هنر دولت این است که شرایط امروز و آینده کشور را به صورت توأمان می بیند و قصد ندارد به دلیل تلاش برای توسعه امروز، به آینده کشور آسیب بزند و یا دغدغه های جامعه امروز را فدای توسعه آینده کشور کند.

بعضی نهادها می‌گویند حقوق‌ها را کم کرده‌ایم، به‌جایش زمین می‌دهند
معاون اول رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع حقوق های نامتعارف نیز اشاره و خاطرنشان کرد: پس از اتفاقات اخیر درخصوص حقوق های نامتعارف، شورای حقوق و دستمزد که از سالها پیش تشکیل شده بود، در این دولت فعال شد و مقرر شده است که از مردادماه سال جاری هیچ دستگاهی چه در دولت و چه در قوای دیگر و سایر نهادهای حاکمیتی حق ندارد در پرداخت حقوق ها از مصوبات شورای حقوق و دستمزد تخطی کند.

جهانگیری با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب نیز بر لزوم تبعیت نهادهای تحت نظر دفتر مقام معظم رهبری از مصوبات شورای حقوق و دستمزد تاکید کرده اند گفت: در برخی نهادها می گویند که حقوق ها و پرداخت ها را کاهش داده ایم اما زمین و تسهیلات به مدیران می دهند. اینها نیز مصداق پول دادن است و باید مقررات شورای حقوق و دستمزد در هر گونه پرداخت رعایت شود.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: