سرمایه پرس

کد خبر: ۴۶۵۸
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۲
بر اساس مطالعات انجام گرفته، میزان بدهی کشورها به بیش از ۴۴ تریلیون دلار می رسد؛ این در حالی است که روند وام گرفتن کشورها با کاهش روبرو شده است.
سرمایه پرس - این در حالی است که روند وام گرفتن کشورها با کمی کاهش روبرو شده است.

در مطالعات انجام گرفته مشخص شد که دولت ها در سال جاری میلادی به میزان ۶ تریلیون و ۸۰۰ میلیارد دلار وام جدید بگیرند که این رقم در مقایسه با سال قبل حدود ۳۱۵ میلیارد دلار کمتر است و ۹ درصد تولید ناخالص داخلی جهان را تشکیل می دهد.

البته به طور کلی روند بدهی ها از هر نوعی که باشد در جهان تداوم دارد و پیش بینی های انجام گرفته حاکی از آن است که میزان بدهی ها در سال جاری میلادی به ۴۴ تریلیون و ۳۰۰ میلیارد دلار افزایش پیدا می‌کند.

همچنین در این گزارش آمده که آمریکا و ژاپن هر کدام به ترتیب با میزان بدهی ۲.۲  و ۱.۸ تریلیون دلار مقروض ترین کشورهای دنیا خواهند بود و بعداز آنها چین، ایتالیا و فرانسه قرار دارند.
خروج انگلیس از اتحادیه اروپا عامل بخشی از افزایش بدهی های جهانی است؛ علاوه بر این، میزان بدهی ژاپن نیز معادل دو سوم حجم اقتصاد این کشور خواهد بود که در تاریخ این کشور بی سابقه است.

بر پایه این گزارش، میزان بدهی آمریکا در سال ۲۰۱۷ میلادی ۶۳ درصد افزایش خواهد داشت و در منطقه یورو، ژاپن، بریتانیا، کانادا و استرالیا این رقم بطور میانگین در حدود ۵۲ درصد است و برخی از شهرهایی که در اقتصادهای نوظهور قرار دارند در آستانه ورشکستگی قرار می گیرند.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: